AfrikaBurn

AfrikaBurn

AfrikaBurn

Dünyanın en büyük festivallerinden biri olan Burning Man her yıl Ağustos ayında Nevada Çölünde düzenleniyor. Benzer festivalin Afrika ayağı da Cape Town şehrine 4 saat uzaklıkta olan Tankwa Karoo Çölünde yapılıyor. Her yıl Güney Afrika’ya göre yazın bitişi olan Nisan ayında AfrikaBurn festival katılımcıları 7 gün boyunca kendi kurdukları köyde yaşıyorlar. Köyde para geçmiyor. Sadece takas yapabilirsin. Satın alabileceğin dükkanlar vs yok. Cüzdanını yanına almadan geçireceğin 7 gün seni bekliyor!

AfrikaBurn

Aylar öncesinden başladık hazırlıklara. Kıyafet derdi başlı başına bir karmaşa zaten. Bu konuda en büyük önerim günlük olarak kıyafetlerinizi ayırmanız. Gece için de kürkler tüm sorununuzu çözer. Üstüne ışıklar da eklerseniz harika olur. Gece insanlar genelde ışıl ışıl geziyorlar köyde.

AfrikaBurn

Gece kullanmak için yaptığım şemsiye, çin pazarından bulduğum şeyleri birleştirerek ortaya böyle bir şey çıkardım. Sen de bu festival için kendine bir şeyler tasarlayabilirsin.

AfrikaBurn

Festival için bisiklet kiralamak en güzel. Benim bisikletimi festivalin 2. Günü çaldılar. Bu yüzden kilidin olsun yanında 🙂

AfrikaBurn

Gece çöl buz gibi oluyor bir anda. Yanına uyumak için kalın pijama almayı da unutma. Gündüz bir anda çok sıcak olsa da rüzgarlı zamanlarda ağzını ve yüzünü kapatacak ince örtüler almalısın. Özellikle kenarı kapalı gözlükler, kar gözlükleri hayat kurtarıyor.

AfrikaBurn

AfrikaBurn yaşadığım en farklı deneyimlerden biriydi. Festivalden ziyade deneyimdi. Çölün ortasına kendi köyünü kurup para kullanmadan 7 gün boyunca yaşayıp güzel müziklerle dünyanın bir ucunda hiç tanımadığın insanlarla dans edip, yakılış törenlerinde sessizce doğaya teşekkür etmek harika bir deneyimdi.

AfrikaBurn

Nisan ayında düzenlenen AfrikaBurn festivalinin detayları için: https://www.afrikaburn.com/

Not: Çölün girişinde sadece buz satışı yapılıyor.

Festival hakkında sormak isteklerin için benimle iletişime geçebilirsin.

beniyiyimanne

Diğer Festivaller:

Cape Town Festivalleri Listesi

Cape Karnavalı

One thought on “AfrikaBurn

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir