Cape Town Rotası – Ümit Burnu

Cape Town Gezi Programı ve Detayları

Sabah erken saatte uyananlardanım ben. O yüzden bir an önce güne başlayıp şehrin aydınlık olduğu saatlerde şehrin keyfini çıkarmaya çalışırım. Cape Town’da yapacağımız bu rotada toplamda 150 km yol alacağız.

Sen de benim gibi kahve sevenlerdensen sabah erken saatlerde ilk iş Truth Coffeeye gitmek. Şehrin en iyi kahvesinin satıldığı aynı zamanda eğitim de verildiği yerlerden biri. Karışıklık olmasın, şehirde 2 tane Truth isminde cafe var benim bahsettiğim “Truth Coffee Roasting”.

Truth Coffee Roasting

Kahvelerimizi aldıktan sonra ilk iş bembeyaz kumları, kocaman palmiyelerin olduğu Camps Bay Beach’te sabah yürüyüşü.

Camps Bay Beach

20 dakikalık araba yolculuğu sonrası Hout Bay Limanı’na ulaşıp, fokların olduğu adaya gitmek için teknemize geçiyoruz. Dev kayalıkların üstünde yüzlerde fokun koloni halinde yaşadığı bölgeyi gözlemleyip, 40 dakikalık tekne turunu tamamlıyoruz.

Cape Town Fok

Sıra en sevdiğim yerde! Dünyaca ünlü araba markalarının (Mercedes, Bmw gibi) reklam filmlerini çektikleri dünyanın en güzel araba yollarından biri Chapman’s Peak Drive! Ben bu yolun her yerinde durmayı seviyorum. Seyir noktalarının hepsinde durup harika fotoğraflar çekilme zamanı!

Chapman’s Peak Drive

30 dakikalık yolculuk sonrası bu defa ki durağımız Güney Afrika penguenlerini! 1 – 1,5 metrelik penguenlerin harika güzellikteki Boulder’s Beach’teki parkına gidiyoruz. Normalde penguenleri seyir terasından izleyebiliyorken ben başka bir girişle seni penguenlerle yan yana getireceğim. 1 yıldan fazladır Cape Town’da yaşıyorum. Köşe bucak öğretirim sana da 🙂

Penguen parkının yanında harika deniz ürünleri yiyebileceğimiz bir restoran biliyorum. Öğle yemeğini orada yiyebiliriz veya başka alternatifler oluşturabilirim 🙂

Boulder’s Beach penguins

Penguen ziyareti sonrası 30 -40 dakikalık araba yolculuğumuz olacak. Küçük alman köylerinden geçer, çok sevdiğimiz yerlerde duraklayıp derin bir nefes çekeriz içimize. Sonra Cape Point! (Ümit Burnu)

Afrika kıtasının en ucu olan Cape Point Milli Park’ının içinde binlerce farklı canlı yaşıyor. Baboon cinsi maymunların cirit attığı yollarda duraklayıp izleriz bu kocaman vahşi maymunları. Bir seferinde sürüye denk gelmiştim.

İlk olarak Cape Point tabelasının yer aldığı yere gidip okyanusu izleriz. Şu herkesin fotoğraf çektirdiği yer. Dev okyanus dalgalarının hissettirdiği özgürlük duygusuyla Afrika kıtasının en ucundan dünyayı selamlarız!

Cape Point

Sıra en eski deniz fenerine tırmanıp harika manzaralı patika yollara ulaşıp, en uç kısımda bulunan diğer deniz fenerine kadar yürümek. 50 dakikalık gidiş- dönüş keşif sonrası parkın en iyi fotoğraflarının çekildiği köşelerde gidip günümüzü ölümsüzleştiririz. Bu konuda en iyi yerleri göstereceğime emin olabilirsin.

cape point lighthouse

1 saat 10 dakikalık yol sonrası güneşin batışını izlemek ve şehir karardıktan sonra ışıl ışıl halini görmek için Signal Hill’e çıkıyoruz. Tepeye araba ile tırmandıktan sonra en sevdiğim köşede güneşin batışını izleyip, şarabını yudumlayabilirsin. Güneşe veda ettikten sonra dönüşü gerçekleştiriyoruz.

Signal Hill sunset

Not: Gün boyunca sehrin en güzel yerlerinde çekilmiş olan fotoğrafların gün sonunda senin olacak 🙂 

Bu rotada yanında olması gerekenler
  • Yağmurluk, mont veya kalın ceketler (hava durumuna bağlı)
  • Yürüyüş için uygun ayakkabı ve terlik
  • İhtiyaca bağlı elektronik eşyalar
  • Dileyen atıştırmalık kuruyemiş, bisküvi vs..
Diğer Güney Afrika Gezi Rotalarım

Cape Town Robben Island & Muzemberg Rotası için Tıklayınız.

Cape Town Table Mountain & Stellenbosh Rotası için Tıklayınız.

Bu turu yapmak isterseniz benimle iletişime geçebilirsiniz. En geç 1 gün içinde size geri dönüş yapacağım!

beniyiyimanne

2 thoughts on “Cape Town Rotası – Ümit Burnu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir