Cape Town’u Neden Birlikte Gezelim?

beniyiyimanne

Dünyanın bir ucuna kadar geldin ama nasıl gezeceğim ben bu Cape Town’u diyorsan hemen tanışalım o zaman!

3 yıl içinde 20 den fazla ülke gezdikten sonra 2017 yılının Ekim ayında Güney Afrika’nın Cape Town şehrine yerleştim. Madem yerleşiyorum o zaman köpeğim de benimle gelsin dedim ve biricik arkadaşım Karamel ile bu güzel şehre taşındım. Yaşadığım süre boyunca her yeri tek tek keşfetme fırsatım oldu.

Şehre yerleştikten sonra sosyal medya hesabım sayesinde tanıştığım ve şehri beraber gezelim diyen onlarca insan oldu ve gezdik! Çok eğlenip binlerce fotoğraf çektirdik derken ben neden böyle bir şey yapmıyorum ki dedim. Hem gezip hem de Güney Amerika rotam için gerekli katıyı sağlayabilirdim. Başladım rotalar yazmaya. Tek başına gezen veya İngilizcesi yeterli olmayan, güvenli mi diye tedirgin olan insanların dünyanın bir ucu Cape Town’da yol arkadaşı oldum ve olmaya devam ediyorum.

beniyiyimanne

Yaşadığım süre boyunca şehrin her yeri tek tek keşfetme fırsatım oldu. Bu nedenle nereleri gezmeliyiz, hangi yemekleri deneyebiliriz, nerelerde harika fotoğraflar çekilebiliriz hepsini yerel biri olarak biliyorum. Şehri yerel biriyle gezmiş olacaksın.

Taşındığım gibi ilk iş araba aldım çünkü bu şehir arabasız bir hiç. Ülkede maalesef toplu taşıma yok varsa da güvenli değil. Taksi değil Uber kullanımı yaygın.

Sağda direksiyon olduğu için araba kullanmakta ilk başta zorlansam da kısa sürede alıştım. Sadece araba olsa keşke bu ülkede trafik ışıkları ve kuralları farklı 🙂 Bu nedenle araba kiralayanlar dikkatlice en sol şeridi kullanabilir. Beraber gezeceksek güvenle arabamda yolculuk yapabilirsin.

Merve Usta

İngilizcen yeterli olmasa da ben tüm rota boyunca yanında olacağım. Bu nedenle İngilizce derdinden de kurtulmuş olacaksın. Alışveriş yaparken pazarlık yapma görevini de ben devralıyorum.

Bonus: Rotalarıma profesyonel fotoğraf makinamla çıkıyorum. Her anını fotoğraflayıp aynı günün gecesinde günlük olarak WeTransfer ile fotoğraflarını mailine gönderiyorum. Şehrin en güzel ve özel yerlerini yanında fotoğrafçınla gezmiş gibi olacaksın 🙂

Nasıl geziyorsun, nereleri geziyorsun, detay istiyoruz diyenler Cape Town Rotaları bölümünü inceleyebilir.

Cape Town Rotası – Cape Point & Ümit Burnu

Cape Town Rotası – Robben Island & Muizenberg

Not : Güney Afrika anılarına beni dâhil eden herkese bin teşekkür!

beniyiyimanne